אושר דרך כושר

אודות

תכנית לבתי ספר להטמעת ערכים דרך פעילות גופנית

כללי

"אושר דרך כושר" - המיזם המוביל של GUY`S בבתי הספר - מיועד להטמעת ערכים בקרב תלמידי ביה"ס בעזרת פעילות גופנית. דרך חוויה ספורטיבית שמחה, מלמדת ומגבשת מחזקים התלמידים את הערכים החשובים, כמו כבוד הדדי, יצירתיות, קבלת האחר, סובלנות ועוד. לאורך השנה ניתן לבחור בפעילויות מגוונות שמותאמות למועדי וחגי ישראל ולוח הפעילויות של ביה"ס. לדוגמא – פתיחת שנת הלימודים, יום המשפחה וחג הפסח.

התכנית מתאימה לבתי ספר יסודיים, בדגש על כיתות ה'-ו' וכן חטיבת הביניים כיתות ז'-ח', זאת בדגש על גיל ההתבגרות, בו הטמעת הערכים דרך פעילות וחוויה זוכה ליתרון יחסי. עם זאת, פעילויות הגיבוש וחוויה לכיתות א'-ד', בדגש על פעילות גיבוש ילדים-הורים מועברות בהצלחה רבה בכל רחבי הארץ!

"אושר דרך כושר" כתכנית שנתית מאפשרת, בין היתר, לתכנן פעילות מגוונת, איכותית וייחודית לאורך כל השנה הן בהיבט התכנים ומסגרות (כיתה/שכבה/ביה"ס, תלמידים בלבד או הורים-ילדים) הן בהיבט התקציבי-שנתי.

דוגמאות לפעילות:

לקראת יום המשפחה אנו מציעים פעילות, בה ניתן לחוות גיבוש משפחות ברמות שונות: משפחה גרעינית – הורים וילדים, מסגרת משפחתית כיתתית, שכבה כמשפחה מורחבת, בית הספר – כמשפחה בית-ספרית גדולה. הפעילויות המוצעות הן משפחתלון – תחרות ספורטיבית חוויתית בין המשפחות או ניווט חוויתי של משפחות.

בפעילות ניווט משפחות בא לידי ביטוי ערך של משפחה, שבתוכו: אהבה, וכבוד הדדי בין בני המשפחה, רצון לתת מעצמך למאמץ המשפחתי המשותף ללא ציפייה לתמורה בדרך לשמחה ואושר. יכולת ניווט והתמצאות בפעילות הנ"ל נרכשת דרך חוויה, לכן גם לא נדרש ידע מוקדם במקצוע ניווט. בפעילות הניווט החוויתי באים לידי ביטוי מיומנות של הקשבה וסובלנות – כל אחד מהתלמידים מנווט לנקודה אחת, ארבעת חברי הקבוצה סומכים על חברם, נותנים הזדמנות ומעודדים.

בהפסקה הפעילה, אחת הפעילויות של Guys, אנו שמים דגש על עבודת הצוות, יצירתיות, מעורבות ויוזמה ולכבד את האחר, לשם כך יפעילו המדריכים המוסמכים שש תחנות ייחודיות מסוגים שונים, בהם ערכים אלה באים לידי ביטוי.

בתחילת כל פעילות מתקיים הסבר קצר על הפעילות והערכים שיבואו לידי ביטוי ובסיום נערך דיון קצר וסיכום.

לפרטים נוספים בנוגע לפעילות בבתי הספר ומיזם המשפחה הספורטיבית של ישראל ראה אתר http://www.guys.co.il/ או בפייסבוק: Guys - אימון ופעילות העצמה למשפחה ועסקים.

GUY`S מזמינה אתכם לאפשר לילדים ולהוריהם להשתתף בחוויה ספורטיבית מגבשת ומחנכת, ממנה יצאו עם זיכרונות נפלאים, ערכים מחוזקים ומודעות גבוהה יותר לאורח חיים בריא וספורטיבי.